.    úvod     aktuality     klub     kalendár     preteky     komentáre     foto     modely     história     fotoarchiv     

Majstrovstvá Slovenskej republiky
V roku 2018 automodelársky klub usporiadal päť pretekov majstrovstiev Slovenskej republiky, dráhových modelov automobilov v kategóriach LMP, Historik, Ferrari, F1 a GT. Všetky tituly v jednotlivých kategóriach získali členovia klubu MAC Revúca. Aj majstrovstvá Slovenskej republiky-žiakov, získali tituly žiaci z revúckeho klubu.Preteky na dráhách v Martine a Púchove
Zúčastňovali sme sa aj na pretekoch, ktoré usporiadali iné kluby v Martine a Púchove na plastových autodráhách. Autodráha je odlišná od bežnéj (drevenej) klubovej autodráhy. Plastové dráhy sú zložené z komerčních dielov (zo stavebnice). Preteky na plastových autodráhách se odlišujú tým, že sa preteká s modelmy, které sú k autodráhe priťahované pomocou magnetov.

Na týchto pretekoch, seriálu majstrovstiev Slovenskej republiky, ktoré sa jazdili v Martine, Revúcej a Púchove, získal Laco Koterba titul majstra Slovenskej republiky v kategórii Gr.C (závodné prototypy) a v sérii šiestych pretekov Púchovského pohára získal prvé miesto v kategórii Formule 1.

Na pretekoch majstrovstiev Slovenskej republiky na autodráhách v Púchove, Martine a Revúcej sa s úspechom zúčastnil žiak Timo Koterba, ktorý získal tri tituly majstra Slovenskej republiky žiakov do 10 rokov a to v kategóriach DTM, Gr.C a DTM evo.

Pohárové súťaže
V júni sme usporiadali siedmy ročník vytrvalostných pretekov teamov "6-hodinovka" v kategorii Gr.C (závodné prototypy). Pretekov sa zúčastnilo šesť teamov zo Slovenska a Českej republiky. Preteky vyhrála dvojice domácích pretekárov Miro Bokor / Rado Johan, druhe miesto obsadil zmiešaný slovensko-český team Vojto Kudlák / Zdeněk Zajíček a tretie miesto obsadila dvojica Laco Koterba st. / Laco Koterba ml.

Usporiadali sme aj šesť, jednohodinových pretekov, Honda Castrol Cup v ktorých sa súťaží s rovnakými modelmi automobilov, Honda HSV-10. Domácí Rado Johan zvíťazil v štyroch pretekoch a Miro Bokor zvíťazil vo dvoch pretekoch.

Seriálu Slot.it sme sa zúčastnili iba na dvoch pretekoch v Mariánskom Údoli a Jihlave, ďalšie preteky v Prahe a Revúcej boli zrušené. V Novej Pake sa zúčastnili iba desiati súťažiaci, tak sme sa rozhodli, že sa už seriálu nebudeme zúčastňovať.

V auguste sa členové klubu MAC Revúca zúčastnili vytrvalostných pretekoch v Českej Lipe "2,4 hodin" v kategorii Gr.C (závodné prototypy). Team Rado Johan / Laco Koterba zvíťazili pred domácou dvojicou Eva Jarošová / Zdeněk Jaroš. Na treťom mieste sa umiestnila "zmiešaná" česko-slovenská posádka Martin Veselý / Martin Kumičak.

Zúčastnili sme sa aj na pretekoch Dňa veteránov v Českej Lipe v kategórii Historik. Za účasti 16 pretekárov, zvíťazil Rado Johan pred domácimi pretekármi Evou Jarošovou a Zdeňkom Zajíčkom. Preteky prebehli vo veľmi priateľskej a pohodovej atmosfére, už sa tešíme na tretí ročník.

Práce s mládeží
Okrem usporiadaní pretekov, súťaženia, vedie predseda klubu Laco Koterba na ZŠ A.J.Komenského tiež automodelársky krúžok. Do krúžku chodia pravidelne 10 žiaci, učia sa vystrihovať a lepiť papierové karosérie, zostavovat modely automobilov zo stavebnice a zoznamujú sa aj z historiou dráhového automodelárstva v Revúcej.

Propagácia automodelárstva
Mali sme postavenú plastovú autodráhu v nákupnom centre Tesco v Revúcej a taktiež sme boli s autodráhou na ZŠ I.B. Zocha, kde si mohli žiaci vyskúšať jazdenie na autodráhe.

Plán na rok 2019
Na tento rok plánujeme usporiadať tri preteky majstrovstiev Slovenskej republiky, šesť pretekov Honda Castrol cup-u, ôsmy ročník 6-hodinovky a zúčastňovať sa pretekov na autodráhach v Českej Lipe, Púchove, Martine, Zubří, poprípade sa zúčastniť v Moste na majstrovstvách sveta dráhových modelov automobilov.