.    úvod     aktuality     klub     kalendár     preteky     komentáre     foto     modely     história     fotoarchiv     

Majstrovstvá sveta Most
V marci sme sa zúčastnili Warm upu v Moste pred majstrovstvami sveta, ktoré maju byť v júni na dvoch autodráhach v Moste z nášho klubu sa zúčastnili Rado Johan a Laco Koterba. V júni na majstrovstvách sveta sa zúčastnil iba Rado Johan, ktorý sa umiestnil v kategórii GT Pro na 19.mieste a v kategórii GT Am 13.miesto.

Majstrovstvá Slovenskej republiky
Majstrovstvá Slovenskej republiky v kategóriach DTM, DTM-Evo, DTM.Pro, Gr.C a GT-Pro sa jazdili na autodráhach plastových v Martine a Púchove a na drevenej autodráhe v Revúcej. Rado Johan ziskal titul majstra Slovenskej republiky v kategórii GT-Pro a v kategórich Gr,C a DTM-Pro získal druhé miesta, Laco Koterba získal v kategórii GT-Pro, druhé miesto. V žiackych kategóriach získal Timo Koterba druhé miesta v kategóriach DTM, DTM-Evo a Gr.C a Leo Gombár získal tretie miesto v kategórii Gr.C.

Honda Castrol Cup
Tento rok sme už jazdili tretí ročník Honda Castrol cup-u, zúčastnilo sa ho celkovo 25 pretekárov z klubov Česka Lipa, MK Púchov, MK Zubří a domáceho klubu MAC Ferrari v Revúcej, pretekov sa zúčastňovali aj žiaci automodelárských krúžkov. Aj tento rok to bolo šesť jednohodinových pretekov z ktorých štyri vyhral Miro Bokor a po jednom vyhral Rado Johan a Laco Koterba ml. Najviac kôl najazdil Rado Johan 16.júna a to 467. Zo žiakov vyhral tri preteky Matúš Šafarík a pojednom preteku Tomáš Kudlák, Timo Koterba a Jakub Javorčík, zo žiakov najazdil najviac 383 kôl, Timo Koterba. Najmladší účastník tohtoročných pretekov, šesťročný Tobias Koterba.

6-hodinovka
V sobotu 1.júna sa uskutočnil siedmy ročník revúckej 6-hodinovky, vytrvalostné preteky dvoj a trojčlenných teamov. Pretekov sa zúčastnilo 8 teamov a to SRC Brno, Active Diesel, Česká Lipa, MK Púchov a MAC Revúca. Zvíťazil domáci team v zložení Miro Bokor, Laco Koterba ml. a Rado Johan. Ďalší domáci pretekár Laco Koterba, jazdil v Česko Lipskom teame s Evou Jarošovou a Zdenkom Jarošom a obsadili pekné tretie miesto.

Porsche Carrera Cup
Laco Koterba a Timo Koterba sa zúčastnili aj pretekov Porsche Carrera cup, ktoré sa jazdili na plastových autodráhach a to dva preteky v Púchove a dva preteky na autodráhe v Zubří. Laco Koterba celkove zvíťazil vo dvoch kategóriach a to v kategórii Porsche open a v kategórii Porsche 917, v kategórii Porsche 911 GT3 získal štvrté miesto. Koterba Timo bol v kategórii Porsche open na 9.mieste, v kategórii Porsche 917 na 10.mieste a v kategórii Porsche 911 GT3 na 11.mieste.

Púchovský pohár
Laco Koterba a Timo Koterba sa zhúčastnili aj seriálu šiestych pretekov, Púchovský pohár, ktorý sa jazdil v piatych kategóriach, kategóriu F1 celkove vyhral Laco Koterba, v kategórii LMP1 a LMP2 získal druhé miesta a v kategórii DTM získal tretie miesto. Timo získal v kategóreiach LMP1 a DTM-ž dve tretie miesta.

2,4 hodinovka
V tomto roku sme sa zúčastnili aj troch 2,4 hodinových pretekov. Vo februári na plastovej autodráhe v Púchove v zložení teamu Laco Koterba, Timo Koterba a Jano Oktábec sme sa umiestnili na pekonm treťom mieste z ôsmych zúčastnených teamov. V auguste sme sa zúčastnili na 2,4 hodinovke v Českej Lipe, team Laco Koterba a ZdenekJaroš sa umiestnil na druhom mieste a team Rado Johan a Eva Jarošová sa umiestnil na štvrtom mieste. Nakoniec sme sa zúčastnili na 2,4 hodinových pretekoch na novej šesťprúdovej autodráhe v Púchove, kde team Laco Koterba a Rado Johan sa umiestnil na piatom mieste z dvanástych zúčastnených teamov.

Pohárové preteky Česká Lípa
V roku 2019 sme sa zúčastnili aj dvoch pretekov na domácej autodráhe v Českej Lipe. Pretekov Siluety sa zúčastnili štrnásti pretekári a Rado Johan obsadil 6.miesto a Laco Koterba 10.miesto. O trochu lepšie to bolo na 2,4 hodinových pretekoch, team v zložení Laco Koterba a Zdenek Jaroš obsadil pekné druhé miesto a druhý team v zložení Rado Johan a Eva Jarošová obsadil štvrté miesto.

Automodelársky krúžok
Aj v tomto roku viedol Laco Koterba automodelársky krúžok, ktorého žiaci sa zúčastňovali na pretekoch, ktoré usporiadal náš klub, pravidelne sa 7-8 žiakov zúčastňovalo pretekov, v tejto práci s automodelárskym krúžkom chceme aj nadalej pokračovať.