.    úvod     aktuality     klub     kalendár     preteky     komentáre     foto     modely     história     fotoarchiv     

Majstrovstvá sveta - Revúca 2007
30. marca až 1. apríla sa uskutočnil na našej autodráhe pretek WARM UP, čo bol zoznamovací pretek pre prihlásených automodelárov na októbrové majstrovstvá sveta. Zúčastnilo sa ho 32 automodelárov z Českej republiky, Lotyšska, Švédska, Rakúska, Talianska a Slovenskej republiky.
Majstrovstvá sveta dráhových modelov automobilov sa uskutočnili od 5. – 14. októbra 2007 v Hotely Hrádok SMZ a.s. Jelšava. SMZ a.s. ako hlavný sponzor poskytol priestory svojho Hotela pre premiestnenie autodráhy z klubovej miestnosti, kde je priestor pre takú veľku udalosť, malý. V Hotely bolo zabezpečené aj ubytovanie a stravovanie pre niektorých účastnikov majstrovstiev sveta, ostatrní boli ubytovaní v penzionoch a hoteloch v okolí.

V sobotu ráno 6. októbra sa na Hrádku zo 179 automodelárov, prihlásených na majstrovstvá sveta dráhových modelov automobilov prezentovalo 133, čo je doteraz najvyšší počet súťažiacich na majstrovstvách sveta. Súťažiaci boli z týchto štátov: Austrália, Brazília, Česká republika, Estónsko, Fínsko, Litva, Lotyšsko, Malta, Rakúsko, Rusko, Slovenská republika, Španielsko, Švédsko, Taliansko, Ukrajina, USA a Veľká Británia.
V sobotu a v nedeľu prebehli tréningy, aby sa v pondelok ráno mohlo začať naostro v kategórii PR/24-teamy /dvojica pretekárov/. V tejto kategórii bolo prihlásených 66 teamov a každy team jazdil 8x7,5min. čo znamenalo, že každý team odjazdil čistý čas jednu hodinu. Túto kategóriu vyhral po 11-hodinovom pretekaní švédsky team a naši automodelári Laco Koterba ml./Revúca/ a Ladislav Szalai /MK Rožňava/ obsadili tretie miesto, čím získali bronzovú medailu v dráhovom automodelárstve. Bola to prvá medaila vôbec pre Slovenskú republiku v týchto kategóriach.
V utorok sa pokračovalo kategóriou F1/32 do ktorej sa prihlásilo 85 automodelárov, do kategórii ES/32 sa prihlásilo 100 automodelárov. V tejto kategórii sa Laco Koterba ml. umiestnil na 9 mieste, kde mu do finále chýbali iba 2 kolá. Do ďaľšej kategórii ES/24 sa prihlásilo 112 automodelárov. V tejto kategórii, bol na našej autodráhe, ktorá je 42,5 metrov dlha, dosiahnutý najlepší čas na jedno kolo 3,587 sekundy, čo je zatiaľ absolutný rekord.

V sobotu večer 13. októbra bola slávnostná večera a vyhodnotenie celých majstrovstiev sveta dráhových modelov automobilov. Ceny súťažiacím automodelárom odovzdali za mesto Revúca ing. Viera Hanesovská a za SMZ a.s. Jelšavu ing. Jaroslav Švejkovský. Na záver večera sa uskutočnil ohňostroj čím sa za majstrovstvami sveta dala definitívne bodka. Nás teší to, že prítomní automodelári hodnotili tieto majstrovstvá sveta ako najlepšie pripravené a zorganizované v doterajšej historii majstrovstiev sveta viď. aj články na internetových stránkach svetových klubov dráhových automodelárov www.imca-slotracing.com.

Majstrovstvá sveta sa jazdia v štyroch kategóriach.